Austravatnet – Rylandsvatnet

Austravatnet – Rylandsvatnet

Sladká jezera vhodná pro ochutnávku seakayakingu a jízdu na pohodu

Čas na piknik a tůry. Výprava se může rozdělit na průzkumníky hor a jezer…

  • /
Project Navigation

Details

Ideální jezera pro ochutnávku seakayakingu. Dolní jezera Austravatnet – Rylandsvatnet je odděleno stavidlem s pokračujícím Bjørndalsvatnet a Storavatnet. Ti jsou dále propojeni úzkým kanálem. Austravatnet projedete i s rameny, tak za dvě až tři hodiny klidné jízdy.  Hodláte-li pokračovat, což vřele doporučuji, je třeba vystoupit a přenést lodě o pár metrů výše. 

 Čeká vás teplejší, čerstvá a klidná voda bez vln, na rozdíl od moře. Je to zde ideální pro nácvik záchrany, eskymáků, ležení na vodě, nástupu do převráceného kajaku. Po cestě kanálem se před vámi klenou hory a poplujete kolem několika ostrůvků, kde lze stanovat, udit makrely nebo pstruhy, zkrátka odpočinout. je to tedy i vhodné na čundr s partnerkou, dětmi. Nehrozí zde provoz rychlých člunů a lodí. Příliš rybářů ani kajakářů nepotkáte. Rybaření je zde ostatně zakázáno a je třeba si vyjednat povolení na kommune.

Jezero je zároveň příjemné i ke koupání. Celá plavba všemi jezery je na den a dojedete sem za 45 minut z centra mimo špičku. Nicméně je trochu komplikované parkování. Místní nemají příliš v oblibě, když jim překáží automobil na vjezdu na louku, do lesa, k chatě… Takže doporučuji mít řidiče, který vás přiveze a zas počká na druhé straně jezera v danou a domluvenou hodinu.

Info

  • Category : Travel, Outdoor
  • Date : spring, summer autumn
  • Client : Sea kayaking, climbing
  • Location : Norway, Bergen, Eidsvåg