čundr

čundr

čundr

V létě doporučuji k čundrování Storavatnet – Austravatnet nebo Gudvangen – Flåm – https://www.youtube.com/watch?v=StAqJTg1yw4.

V obou místech jsou pěkná zákoutí a příležitosti ke stanování. Zatímco první trasa je síť několika jezer, které obklopují hory a skály a chytají se zde s oblibou pstruzi, tak druhá cesta jsou asi nejslavnější norské fjordy, chráněné dokonce známkou Unesca. Nacházejí se  v blízkosti krásných vyhlídek a vodopádů… V druhém případě, vás budou potkávat davy turistů na lodích, zatímco na kajacích zde korporátní firma nabízí  turistům denní projížďku, a taky si za  přítomnost mocných hor inkasuje nemalé peníze. V prvním případě půjde spíše o lidi hodlující klidu, tichu a přírodě v té méně kýčovité podobě.

Tím v žádném případě nesnižuji krásy Norska, ale zkrátka se domnívám, že na prohlídku značek by měl být člověk připravený, zvládnout jí co nejrychleji a užívat si posléze levnějších a klidnějších krajů. Na Storavatnet většinou s rybáři a trampy pokecáte, neboť to není turistická dálnice.

Share post:

  • /

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.